Často kladené otázky 

1. Kdo je svatební organizatór a jaký je rozdíl mezi svatebním organizátorem a koordinátorem? 

Svatební organizátor je člověk, který vám pomáhá s přípravami svatby. Vyhledává a nabízí vhodné dodavatele, pomáhá s vyřízováním formalit na matrice, sestavuje rozpočet, podepisuje smlouvy s dodavateli, zaručuje kvalitní a včasné poskytnutí všech služeb. Svatební koordinátor je člůověk, který s vámi straví váš svatební den, přípravami nevěsty počínaje a večerní zábavou konče. Dohledne na to, aby všechno probíhalo, jak se má, řeší vznikle problémy, bez kterých se bohužel neobejde žádná svatba. Navíc má u sebe speciální kufřík, ve kterém se najde všechno potřebné, ať už se stane cokoliv :) Jak svatební organizátor, tak svatební koordinátor (obvykle je to dokonce ta samá osoba) jsou velice důležitými lidmi. Pomáhají vám připravit svatbu a zajistí její průběh tak, aby si ji užili nejen vaše hosté, ale i vy. 

Za prvé, mají nezbytné znalosti a zkušenosti, seznam spolehlivých dodavatelů, rychle se orientují mezi nejrůznějšími svatebními nabídkami a v co nejkratším čase vám mohou nabídnout několik variant, čímž vám ušetří čas a nervy. 

Za druhé, mají potřebné zkušenosti v uspořádání svateb, jsou odolné vůči stresu a mají přesnou představu o tom, jak a co má probíhat. 

 

2. Jak si vybrat svatebního koordinátora? 

Bohužel, na trhu svatebních agentur jsou nejrůznější lidi a neexistuje žádný návod, který by vám pomohl s volbou svatebního organizátora či koordinátora. Nejlépe je poptat se známých nebo zkusit se zeptat na svatebních fórech. Docela užitečné je také prohlédnout stránky agentur na Facebooku, kde se dá často dohlédat hodně užitečných informací a referencí. 

 

3. Jaké jsou výhody vaši agentury? 

Za prvé, pracujeme na straně klientů. Snažíme se zohlednit všechna přání a požadavky, aby se vaše svatba splnila všechny vaše sny. Proto vás nebudeme do ničeho tlačit. Svým klientům vždy nabízíme minimálně dva-tři dodavatele, aby si mohli zvolit toho, kdo se jim víc zalíbí. 

Za druhé, nikdy nenavyšujeme ceny. Všechny naše ceny jsou reálné a vy to snadno můžete zjisiti, pokud zavoláte někomu z našich dodavatelů: řekne vám stejnou cenu, jakou jsme daly do rozpočtu my. 

Za třetí, zabezpečujeme nejen organizaci a koordinaci svatby, ale i svatební dekorace, a to levněji, než většina dekoračních firem.

Za čtvrté, pracujeme s jakýmkoli rozpočtem a snažíme každou svatbu proměnit v pohádku, bez ohledu na to, jaký máme stanoveny strop. 

No a za páté, jsme mobilní, kreativní, veselé, energické a milujeme svoji práci, a proto se snažíme pracovat nejem dobře, ale na jedničku s hvězdičkou :)  

 

4. Čím začít?

Nejdříve se s nami spojte: můžete nám napsat email nebo zprávu na Facebooku, či zavolat. Sdělte nám veškeré informace o vaší svatbě, které už máte (třeba datum, počet hostů, styl svatby apod.). Pokud zatím nevíte vůbec nic, není problém: zašleme vám náš dotazník, který vám zabere maximálně 10 minut, a pomůže nám se zorientovat ve vašich požadavcích a sestavit předběžný rozpočet. 

Spolu s rozpočtem vám zašleme smlouvu. Pokud budete souhlasit, smlouvu podepišeme a začneme s přípravami. 

 

5. Z čeho se skládá rozpočet? 

Jedná se o celkkové náklady na ty služby, které si u nás objednáte. Tradičně největšími položkami jsou náklady na svatební hostinu, fotografa a video operátora, květinové dekorace a svatební šaty. Je dobré hned na začátku si stanovit, kolik jste ochotní za svatbu utrátit. A počítat i s tím, že finální rozpočet obvykle je na 10-20 % vyšší. Stává se to proto, že se v průběhu příprav může leccos změnit, na něco se vzpomene na poslední chvíli či nevěsta dostane nějaký super nápad na svatební dekorace :)

 

6. Jak se hradí naše služby? 

Obvykle dělíme celkové náklady do tří plateb. První proběhne hned po podpisu smlouvy, z této částky budou vyplaceny nejrůznější zálohy: za místo konání hostiny, za květinovou výzdobu, za šaty atd. 

Druhá platba obvykle proběhne v půlce příprav. Třetí pak nejpozději týden před svatbou. 

Všechno se hradí převodem na účet, ale dá se domluvit i na platbách v hotovosti.