Zásnubní prsteny

Bez ohledu na to, že se nejedná o jediný symbol zasnoubení (někde se nevěstě místo něj dává náramek nebo náušnice), musíme si přiznat, že většina holek sní právě o prstýnku. Díky módě, za kterou vděčíme především společnosti Tiffany, za nejlepší zásnubní prstýnek se považuje ten s diamantem. Muž by měl prstýnek vybrat bez účasti své vyvolené, nejlépe tak, aby o tom neměla žádné tušení. Takže se radši vyvarujte otázek týkajících se velikosti jejího prsteníčku nebo žádostí o zapůjčení některého z jejích prstýnků, které běžně nosí. Zkuste si nějaký prstýnek půjčit bez jejího vědomí anebo požádejte o pomoc její maminku, sestru či kamarádku. Rády vám pomůžou i poradí. Nechcete-li se obrátit na ně, můžete obkreslit nějaký prstýnek a obrázek pak odnést do klenotnictví. Anebo můžete zkusit navléknout její prstýnek na vlastní prst a udělat na něm znáčku.

 

Nevěsta může tento prsten nosit do samé svatby a pak ho sundat a nechat odpočívat až do doby, kdy bude předán další generaci. Nebo ho může ve svatební den převléknout na druhou ruku. Anebo – a to je ta nejoblíbenější varianta – jej může nosit spolu se snubním prstenem, na stejném prstu. 

 

Nejste-li zrovna milovníkem klasických zásnubních prstenů s jedním diamantem, existuje tu řáda alternativních variant. Například, prstýnky s několika drahokamy, prsteny ve tvaru zmije, prsteny Claddagh. Více si o tom dočtete na naší stránce na Facebook.